شبكه ایران، پس از آگاهی مردم از اهداف ضدانقلاب و فتنه‌گران و سپس ریزش شدید حامیان این فرقه، سران خارج نشین و رسانه های این جریان كه از ادامه رویكرد ماه‌های گذشته و تولید متعدد اخبار تحریك آمیز بازمانده‌اند، به انتشار مطالب كذب و جعلی برای تخریب وجهه مسئولان نظام رو آورده‌اند.
سایت جنبش راه سبز (جرس) كه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و برای تحریك مردم به ناآرامی خیابانی و حمایت از میرحسین موسوی راه اندازی شد، چندی پیش مدعی شده بود كه رسیدگی به سخنان الیاس نادران درباره یك مقام دولتی با حكم حكومتی رهبر معظم انقلاب، ناتمام مانده و این پرونده مختومه اعلام شده است.
این ادعا درحالی مطرح شده كه پس از پیگیری از منابع آگاه در این زمینه، سایت تابناك نوشت كه خبر جرس، جعلی و دروغ محض بوده و تنها با هدف خدشه‌دار كردن چهره معظم رهبر انقلاب منتشر شده است.
گفتنی است این سایت سابقه بسیاری در انتشار اخبار دروغ دارد و پیش از نیز این با ارایه اخباری از این دست، موارد كذبی را به رهبر انقلاب و دیگر شخصیت‌های نظام نسبت داده بود.
پیش از این نیز به دنبال انتشار مصاحبه‌ای در سایت ضد انقلابی "جرس " به نقل از مریم بهروزی، دبیركل تشكل "جامعه زینب "، خانم بهروزی هرگونه مصاحبه با این سایت را از اساس تكذیب كرد.
وی در گفت‌وگویی با اشاره به رویه سایت مذكور گفته بود: "سایت ضد انقلابی جرس هر مطلبی را دلش بخواهد، منتشر می‌كند. "