محمدحسن روزی‌طلب نویسنده وبلاگ "یادنامه "، مطلبی را با عنوان "دیدار با آقای خسرو تهرانی " در وبلاگ شخصی خود منتشر كرده است.
بر اساس در بخشی از این گزارش آمده است:
"هفته پیش رفتیم پیش آقای خسرو قنبری (تهرانی)، رئیس اولین سیستم امنیتی جمهوری اسلامی. چون آن جلسه مصاحبه نبود و قرار بر انتشار صحبتهای ردوبدل شده نیست، فقط سرخط كلی نكات قابل توجهی كه آقای تهرانی گفت را برای آشنایی خوانندگان وبلاگ با این شخصیت تودار اطلاعاتی كه به قول بعضی‌ها عضو كمیته ایكس است، اینجا می‌نویسم. "
آقای تهرانی در این دیدار، از عملكرد نیروهای انتظامی و بسیج در سال گذشته تقدیر كرده و گفته است: "حوادث پس از انتخابات اجتناب ناپذیر بود ولی بسیج نقش خوبی در آرام كردن فضای اغتشاشات داشت. "
خسرو تهرانی همچنین، اقدامات ضدامنیتی برخی سران اصلاحات را رد كرده و گفته است: "من قبول نمی كنم پسر بهشتی جاسوس باشد! "
وی در ادامه گفته است: "اگر شما موسوی و هاشمی رفسنجانی را بزنی بسیاری از تصمیمات نظام را زده ای! "
حسن روزی‌طلب در پایان مطلب خود از دغدغه آقای تهرانی درباره كم‌توجهی به ظواهر اسلامی و دین شخصی در جامعه هم گفته است.
این دغدغه درحالی از سوی مشاور امنیتی رئیس دولت اصلاحات، مطرح شده كه بسیاری از علما و كارشناسان دینی مدیران دولت اصلاحات را به شكستن مرزهای حجاب و عفاف در جامعه و بی توجهی به امور و مسائل دینی متهم كرده اند.
گفتنی است كتابی با عنوان "شنود اشباح " با ارائه برخی مستندات، مدعی شده است كه آقای تهرانی به همراه بهزاد نبوی و محمد پیرو رضوی، با مسعود كشمیری، عامل بمبگذاری در نخست وزیری و شهادت رجایی و باهنر همدست بوده‌اند.