حسین بابازاده‌مقدم نویسنده وبلاگ "بحران "، مطلبی را با عنوان "استقبال رسانه‌های بیگانه از سخنان رئیس‌ دولت اصلاحات " در وبلاگ شخصی خود منتشر كرده است.
بر اساس این گزارش در بخشی این مطلب آمده است:

اظهارات محمد خاتمی در جمع گروهی از دانشجویان كه به عنوان دانشجویان دانشگاه تهران معرفی شده بودند فوراً مورد استقبال رسانه‌‌های بیگانه قرار گرفت.
اظهارات وی كه توسط رادیو فردا، بی.بی.سی فارسی و ارگان‌های فتنه مورد پوشش وسیع خبری قرار گرفت، در برگیرنده نكات مهمی است.

1- خاتمی در این سخنان به قول رسانه‌‌های فتنه هشدار داده است كه سال 1389 سال بحران‌های اجتماعی خواهد بود.
اما باید از وی سئوال شود كه با توجه به آنكه بارها نامبرده بر پافشاری بر قانون و عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب تأكید‌ كرده است، این دیدگاه فكری را از كجا اخذ كرده و مبنای اظهار‌نظر وی برای سال جاری چیست؟
در حالی كه همگان مطلع هستند كه بحران سنگین سیاسی كه به همت امثال وی و دوستانش به راه افتاده بود به پایان رسیده و مردم با این حركت كودتا گونه برخورد قاطع داشته و پیام رسای خود را در 9 دی و 22 بهمن 1388 به گوش تمامی جهانیان رساندند.
آیا سوروس می‌خواهد همچنان سال 1389 هم سال بحران‌سازی سیاسی در ایران باشد و آیا بین دیدارهای قبلی خاتمی با سوروس و این اظهارات نسنجیده ارتباطی جریان دارد؟

2- آقای خاتمی بارها در طول مدت 8 سال مسئولیتش به عنوان رئیس‌جمهور به‌رغم هماهنگ بودن جریان ثروتمند و گسترده كارگزاران، مشاركت و مجموعه اصلاح طلبان و در اختیار داشتن مجلس ششم و همراهی مجمع تشخیص مصلحت نظام و سكوت و كم تحركی قوه‌قضائیه در برخورد با مفاسد اداری و مالی مدیرانش اظهار كرده بود كه هر 9 روز دولت وی با بحران مواجه بوده است.
آیا این ادعای خاتمی به این معناست كه وی و هم گروهی‌هایش در نظر دارند كه دوره دوم چهار ساله ریاست جمهوری احمدی‌نژاد را از ابتدا تا انتها به دوره‌ای از بحران‌سازی‌های شكست خورده علیه دولت و علیه ملت تبدیل كنند؟

3-خاتمی كه پیشتر بارها با جورج سوروس عامل و محرك انقلاب‌های رنگین در جهان دیدار و مذاكره داشته است، چگونه قبل از مرور وقایعی كه به تحریك او و دوستانش در كشور ایجاد شده است، دست به فراخوانی عمومی برای اغتشاش طلبی زده است.
آیا دعوت خاتمی به ناآرامی‌های اجتماعی وعده و تهدیدی از جانب اصلاح طلبان علیه حاكمیت مشروع و مقبول جمهوری اسلامی برای كسب امتیازات نامعقول است؟

4-خاتمی در این دیدار از به كار بردن عبارت فتنه و آشوبگر و اغتشاشگر توسط رسانه‌ها و مردم در توصیف دوستان و همراهانش انتقاد كرده و ظاهراً فراموش كرده است كه فتنه‌گری و نسبت دادن آن به جریان متبوع وی یك پیش‌فرض ذهنی عمومی درباره سلسله اقداماتی است كه جریانات نزدیك و مورد حمایت وی به راه انداخته‌اند.
در هر حال امسال، سال همت مضاعف و كار مضاعف است و مردم و دولت با قوت و قاطعیت مسیرخود را طی خواهند كرد و با هر عاملی كه در برابر آنان مقاومت كند به شدت برخورد كرده‌ و اجازه كارشكنی در مسیر تعالی كشور را نخواهند داد.
نیروهای موسوم به اصلاح طلب به اندازه‌ای مشروعیت سیاسی خود را به باد فنا داده‌اند كه دیگر ظرفیتی برای دعوت به آشوب و هرج و مرج در اختیار ندارند.
به خاطر داریم كه مهدی كروبی در مجلس ششم بارها اعلام كرد كه عده‌ای می‌گویند ما می‌خواهیم از حاكمیت خارج شویم و دودستی آن را چسبیده‌اند.
حال باید از آقای خاتمی این سوال پرسیده شود كه آیا نامه نوشتن ایشان به مقام معظم رهبری و ادعاهای پیاپی وی مبنی بر عدم تصمیم برای براندازی نظام (امری كه قطعاً وی و جورج سوروس و صدها عنصر قابل‌تر و ارزشمند‌تر توان انجام آن را تا ابد نخواهند یافت) این فراخوان به ایجاد شورش‌های اجتماعی چگونه تفسیر می‌شود؟
در عین حالی كه مردم كشورمان مشتاقانه خواهان اصلاحات واقعی اقتصادی و سیاسی در شؤون مختلف و لازم هستند و رهبر معظم انقلاب نیز نام همت مضاعف و كار مضاعف را بر این سال نهاده‌اند، مسلماً همسویی آقای خاتمی و سایر كسانی كه در فتنه عمیق به نحوی دست داشته‌اند و آب به آسیاب دشمن ریخته‌اند، به عنوان یك خاطره تلخ در اذهان عموم ملت ایران ثبت خواهد شد.
عجیب است كه سید محمد خاتمی بدون توجه به دلایل واقعی رویگردانی توده‌‌های عظیم و میلیونی مردم و فرهیختگان از او و همفكرانش اینگونه خود را به یك چهره خبرساز آن هم در مسیری خلاف مصالح و منافع ملی تبدیل می‌كند.
مسلماً ماندگار شدن نام افراد در تاریخ كشور عزیزمان نیازمند همراهی و خدمت حقیقی ایشان به آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی است. اینكه افرادی به محض از دست دادن مشروعیت و مقبولیت عمومی و شكست خوردن در سه، چهار انتخابات كاملاً آزاد، سالم، رقابتی و باشكوه روانه خانه‌هایشان شوند، به هیچ عنوان حقی را برای ساختارشكنی و هنجارستیزی و بحران آفرینی برایشان ایجاد نمی‌كند.
بهتر است خاتمی هرچه سریع‌تر قبل از آنكه عموم مردم دست‌های وی را از حاكمیت برای همیشه جدا كنند به آغوش نظام مقدس اسلامی نه در حرف و تبلیغات بلكه در عمل و فكر بازگشته و بكوشند تا خاطرات اقدامات زشت اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری 1388 را فقط اندكی از یاد ببرند.
در حقیقت وی به عنوان یكی از چند تئوریسین بازخوان جریان اصلاحات با چنین اظهارات عجولانه و شتابزده‌ای باعث می‌شود تا همواره بر خشم و ناراحتی نهادینه شده در بین مردم به واسطه اشتباهات و اقدامات كودتا گونه جریان متبوع وی افزوده شود.