اكبر گنجی، روزنامه نگار اصلاح طلب، كه چند روز پیش به خاطر اهانت‌هایش به مبانی دینی و انكار امام زمان(عج)، مبلغ زیادی را از یك نهاد صهیونیستی دریافت كرده بود، حاضر نشد این پول را با دیگر افراد صدانقلابی تقسیم كند.
به نوشته روزنامه رسالت، این شاگرد سابق عبدالكریم سروش كه اكنون به آمریكا پناهنده شده است، در جواب درخواست مسئولین سایت ضدانقلابی جرس كه از وی خواسته بودند تا بخشی از هدیه پانصد هزار دلاری خود را برای كمك به اداره این سایت و پیام جنبش سبز اختصاص دهد، قبول نكرد كمكی بكند.
محسن سازگارا به گنجی اعتراض كرده كه تو در خارج عددی نبودی و ما تو را مطرح كردیم و به شهرت رساندیم، اما گنجی در برابر اصرارهای وی برای گرفتن كمك به او گفته است: تو كه از سازمان سیا برای اداره سایت جرس و مصاحبه هایت پول می گیری چه نیازی به پول های من داری؟!
طبق این گزارش، اكبر گنجی كه به شهرت كاذب و بدون پرداخت هزینه علاقه مند است، حاضر نشده كوچكترین كمكی به دست اندركاران سایت جرس بكند.
گفتنی است گنجی كه این روزها به خاطر زیرسوال بردن مبانی دینی، به دفعات مورد تشویق صهیونیست ها قرار می‌گیرد و به قهرمان ضدانقلاب تبدیل شده، در اوایل انقلاب اسلامی در راستای وادار كردن زنان به رعایت حجاب، حتی بر پیشانی افراد بدحجاب پونز زده و برای همین به اكبر پونز هم معروف است.