شبكه ایران نوشت؛ شبكه تلویزیونی صدای آمریكا در برنامه "روی خط " خود با دعوت از یك استاد ایرانی از دانشگاه حیفای اسراییل به نام "سلی شاهور " تلاش كرد با حمله به مواضع احمدی‌نژاد در مورد پدیده هولوكاست، به دفاع از حقانیت این پدیده بپردازد اما گاف‌های متعدد دست‌اندركاران، آن را از یك برنامه تكراری و خسته‌كننده به ویژه‌برنامه‌ای سرگرم‌كننده تبدیل كرد!

* من هم معتقدم برخورد غرب با منتقدان هولوكاست ضد دموكراسی است!
این استاد دانشگاه در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینكه آیا ادعای احمدی‌نژاد درباره نبود آزادی بیان در غرب به خاطر عدم اجازه به افراد برای تحقیق در مورد هولوكاست، ادعای پوچی نیست؟ در كمال ناباوری مجری گفت: البته در برخی از كشورهای اروپایی تكذیب هولوكاست جرم به حساب می‌آید و به نظر من این موضوع، پدیده‌ای بر ضد دموكراسی است.
مجری برنامه با قطع صحبت مهمان حاضر در برنامه تصریح كرد: پس صحبت‌های احمدی‌نژاد دروغ است كه گفته اظهار نظر درباره هولوكاست جرم است. بلكه در واقع فقط انكار یا تكذیب آن در كشورهای اروپایی جرم به حساب می‌آید و صحبت در مورد تایید آن جرمی محسوب نمی‌شود!
شاهور بی‌توجه به هدف صدای آمریكا از دعوت وی به این برنامه، در پاسخ به مجری ادامه داد: البته در برخی از كشورها حتی اظهار نظر در مورد هولوكاست هم جرم به حساب می‌آید.
مجری نیز در اظهارنظری جالب، اظهارات این استاد دانشگاه را اینگونه توضیح داد كه البته این امر به این دلیل است كه فضایی ایجاد نشود تا دوباره نازیست‌ها روی كار بیایند و در این صورت اگر دقت كنیم می‌بینیم كه این حركت، ضد دموكراسی نیست!

* گاف تهیه‌كننده در پخش تصاویر زمینه
گاف بعدی صدای آمریكا هنگامی رخ داد كه مجری در بخشی از برنامه، با بیان این ادعا كه صحبت‌های احمدی‌نژاد احساسات یهودیان را جریحه‌دار كرده است، اظهار داشت: یهودیان می‌گویند هولوكاست یك اعتقاد است و احمدی‌نژاد به اعتقادات آنها توهین كرده است.
اما در همین لحظه تصاویر دیدار احمدی‌نژاد با یهودیان ضد صهیونیست پخش می‌شد كه نشان می‌داد یهودیان به خاطر اعتراض شجاعانه رییس‌جمهور ایران به سران رژیم صهیونیستی كه آبروی یهودیان را در سراسر جهان خدشه‌دار كرده‌اند، از وی قدردانی می‌كنند.
در همین هنگام مجری برنامه پرسید آیا در قبال این توهین احمدی‌نژاد به یهودیان، تاكنون یك بار هم شاهد بوده‌ایم كه اسراییل به اعتقادات مسلمانان توهین كند؟ و استاد ایرانی ـ اسراییلی نیز در پاسخ گفت : بله!
وی اینطور ادامه داد كه در اسراییل هم كسانی هستند كه به مسلمان‌ها توهین می‌كنند و در ادامه ادعا كرد كه البته الان كمتر شده است.

* كوره‌های آدم‌سوزی در اسراییل!
در ادامه گاف‌های پی‌ در پی این ویژه‌برنامه صدای آمریكا در حمایت از هولوكاست، مجری تلویزیونی از شاهور پرسید آیا می‌شود دانشجویان ایرانی به صورت گروهی به اسراییل بیایند تا بتوانند كوره‌هایی را كه در آن یهودیان را سوزانده‌اند و الان به عنوان یك سند موجود است را ببینند تا دروغ بودن اظهارات آقای احمدی‌نژاد بیش از پیش مشخص شود؟!
این استاد دانشگاه كه از اطلاعات ناقص مجری برنامه متعجب شده بود، در جواب گفت: در اسراییل كوره‌ای وجود ندارد. در واقع مسئله كوره‌های آدم‌سوزی مسئله‌ای مربوط به جنگ‌های جهانی است و مكان كوره‌ها هم در آلمان و لهستان است.
مجری دوباره سریعاً با قطع صحبت‌های مهمان برنامه گفت پس می‌شود آنها به این كشورها بروند تا اسناد را ببینند؟!
این گزارش حاكی است كه در خلال این ویژه‌برنامه نیز صحبت‌هایی از محمد خاتمی رییس‌جمهور سابق، محسن آرمین، صادق زیباكلام، مجتبی واحدی و مهدی كروبی در تایید تلویحی پدیده هولوكاست پخش می‌شد.
این سومین ویژه‌برنامه در رابطه با موضوع هولوكاست بود كه از صدای آمریكا با اتفاقاتی خنده‌دار پخش شد.