مهدی كوچك زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با رجانیوز،‌ در پاسخ به سوالی مبنی بر برچیدن پایه های منوریل صادقیه در ایام تعطیلات نوروزی، با ابراز تاسف از این اقدام شهرداری كه بدون اطلاع شورای شهر انجام شده اظهار داشت: متاسفانه در برخورد با قضیه ساخت منوریل در تهران برخوردهایی كه صورت گرفت سیاسی بود.
وی ادامه داد: اینكه عده ای ساخت منوریل را به یك اقدام غیر كارشناسی متهم می كنند، من همین جا اعلام می كنم از این كارهای كارشناسی نشده در تهران الی ماشاءالله صورت گرفته است.
این عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور ساخت برج میلاد را نمونه یك كار غیركارشناسی عنوان كرد و گفت: صادقانه بیایند دلایل و ضرورت‌های ساخت برج میلاد را بگویند چرا كه همون قدری كه این برج ضرورت ساختش كارشناسی بوده منوریل هم كارشناسی بوده است.
كوچك زاده با اشاره به منوریل دارای مجوز شورای عالی ترافیك است تاكید كرد: منوریل برای تهران امری ضروری است حالا در این خیابان یا در آن خیابان و با چه طولی مطرح نیست بلكه اقدام به این كار برای كاهش ترافیك ضرورت دارد اما به جای پیشبرد منوریل شاهدیم كه پایه‌هایی را هم كه با هزینه بیت المال كارگذاشته شده بودند را از جا كنده‌اند.
وی اضافه كرد: برخوردهای سیاسی با این قضیه موجب شده كه به این ترتیب در ایام عید پایه های منوریل صادقیه جمع شود و كسی هم توضیح نداد كه بالاخره با كدام مجوز و با چه حكمی این كار انجام شد.
این عضو اصولگرای مجلس هشتم ضرر این اقدامات را متوجه مردم دانست و با بیان اینكه شهرداری باید با اطلاع شورای شهر این كار را انجام می داد و از آنها مجوز دریافت می كرد ادامه داد: به طور خلاصه تاكید میكنم كه با معیار دوگانه با طرحهای عمرانی برخورد كردن برای مردم ضرر دارد.
وی گفت: اگر منوریل كارشناسی نیست، به طریق اولی ساخت برج میلاد در تهران هیچ ضرورتی نداشته است و این بهانه هایی كه قرار است آنتن موبایل بر روی آن نصب شود هم منسوخ شده و مردم هم می دانند، چرا كه سیستم ها به سمت ماهواره ای شدن حركت كرده و اینها غیر ضروری است.
این نماینده مردم تهران با تاكید بر اینكه این برج تنها برای استفاده مرفهین بی درد است اظهار داشت: این برج غیر از رفتن مرفهین بی درد به بالای آن و شبی چند صد هزار تومان خرج شام كردن هیچ سودی ندارد به این دلیل كه با بلیط سی هزار تومانی نیز مردم و طبقه متوسط نخواهد توانست از برج میلاد استفاده كند و گره ای هم از مشكلات مردم باز نمی‌كند.