فرهاد جعفری با اشاره به سخنان خانم "محبوبه مباشری "، رئیس دانشگاه الزهرا مبنی بر اینكه "برای مقابله با زلزله و عدم از بین رفتن مدارك و اسناد دانشگاهی؛ دانشگاه الزهرا به این نتیجه رسیده است كه باید اسناد و مدارك را به دانشگاههای شهرهای اطراف تهران منتقل كند تا در صورت بروز حادثه، از بین نروند "، خواستار "اقدام فوری دولتِ عدالت‌طلب و مردمی احمدی‌نژاد و به‌ویژه شخص محترم وزیر علوم، آقای كامران دانشجو در این زمینه " شده است.
بر اساس این گزارش جعفری در توضیح علت این درخواست خود طی یادداشتی در وبلاگ شخصی‌اش نوشته است؛ "چرا قبل از هر دانشگاهی در تهران (یا نهادهای به‌مراتب مهم‌تری چون بانك‌ها و ثبت اسناد و دارائی و شهرداری و امثالهم) "دانشگاه الزهرا " به چنین نتیجه‌ای رسیده است؟! مگر "امكان حفظ و نگهداری اسناد و مدارك دانشگاه الزهرا " در گاوصندوق‌های مخصوص ممكن و مقدور نیست كه لازم است اسناد و مدارك این دانشگاه، در "اقدامی كاملاً پرسش‌برانگیز و شایسته‌ی تأمل نهادهای ذیربط " به "دانشگاه‌ها " و "شهرهای اطراف تهران " منتقل شود؟! مگر زلزله‌ای كه گویا قرار است واقع‌شود، از دید ریاست محترم این دانشگاه چگونه زلزله‌ای‌ست كه فقط تهران را خراب می‌كند و شهرهای اطرافش را نه؟! "
نویسنده كتاب "كافه پیانو " همچنین با اشاره به مدیریت چندین ساله خانم زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی بر این دانشگاه، اظهار داشته است: "چنین اسناد و مداركی آن‌چنان "ذی‌قیمت و ارزشمند " هستند كه می‌بایست مانند "اسناد تاریخی " ازشان "مراقبت و نگهداری " شود. نه اینكه به بهانه‌‌ای چون "احتمال زلزله در تهران " اولاً از تمركز خارج شده و پراكنده شوند و ثانیاً در حین نقل و انتقال، احیاناً و خدای‌نخواسته اتفاقاتی برای‌شان رخ دهد كه "پژوهشگرانِ بعدی این قطعه از تاریخ این سرزمین " از دسترسی به آنها محروم بمانند و هرگز روشن نشود كه اعضای "شبكه‌ی صنفی ـ فامیلی " چگونه و "تحت چه مكانیزم‌های غیرعادلانه و غیرمنصفانه‌ای " صاحب "مقامات و كرامات عالیه " شدند. آن‌هم درحالی‌كه حتا از نوشتن متن كوتاهی به زبان مادری‌شان (كه سرشار و مملو از ایرادها و اشكالاتِ پیش پا افتاده‌ی نگارشی نباشد) عاجزند! "
گفتنی است چند روز پیش، رئیس دانشگاه الزهرا با تاكید بر اینكه برای مقابله با زلزله و عدم از بین رفتن مدارك و اسناد دانشگاهی باید چاره‌ای اندیشید گفت: "دانشگاه الزهرا به این نتیجه رسیده است كه باید اسناد و مدارك را به دانشگاه‌های شهرهای اطراف تهران منتقل كند تا در صورت بروز حادثه از بین نروند. "