شبكه ایران نوشت؛ یكی از اعضای فراكسیون اقلیت مجلس در اظهاراتی جالب، میرحسین موسوی، مهدی كروبی و محمد خاتمی را "استوانه‌های نظام " خواند!
درحالی كه حدود 150 نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از آقای موسوی به دلیل عملكرد غیرقانونی‌اش شكایت و بسیاری دیگر هم به همین دلیل به دیگر سران اصلاحات معترض شده‌اند، سیروس سازدار علیه اعتراضات مردم و مسئولان نسبت به دیدار فراكسیون اقلیت با این افراد، موضع گیری كرد.
او در دفاع از آقایان موسوی، كروبی و خاتمی گفته است: "افرادی كه فراكسیون اقلیت مجلس به دیدار نوروزی آنها رفته، از ستون‌های نظام و انقلاب بوده و هستند ".
سازدار بدون اشاره به ایستادگی سران اصلاحات در برابر قانون و رای مردم و حمایت آنان از هتاكان به امام راحل و روز عاشورا كه راهپیمایی ده‌ها میلیونی مردم در 9 دی ماه را به دنبال داشت، مدعی شده است: "فراكسیون اقلیت مجلس با آقایان هاشمی رفسنجانی، میرحسین موسوی، خاتمی و كروبی كه از حلقه یاران امام بودند، دیدار كرده است! "
وی همچنین اعتراضات مردمی نسبت به آقایان موسوی، كروبی و خاتمی را "جرم " نامیده و گفته است: "اتهاماتی كه مطرح شده و القابی نظیر سران فتنه جرم قضایی دارد و دستگاه قضائی قانونا و شرعا موظف به پیگیری این ادعاهاست ".
این اظهارات عضو فراكسیون اقلیت مجلس درحالی مطرح می‌شود كه سران اصلاحات در سال گذشته و در جریان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری، با نپذیرفتن رای و نظر مردم و بی اعتنایی به قانون، هواداران خود را به تجمعات غیرقانونی خیابانی تحریك كردند.
اقدامات ساختارشكنانه آنان تا جایی پیش رفت كه به حوادثی نظیر هتك حركت ساحت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و حرمت‌شكنی روز عاشورا توسط هواداران این جریان انجامید.
رویكرد سران اصلاحات حتی با استقبال محافل سیاسی و رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب هم روبرو شد و شبكه‌های خبری نظیر "بی‌بی‌سی فارسی " و "صدای آمریكا " به پوشش لحظه به لحظه و حمایت از اقدامات آنان پرداختند.
با این حال، مردم با حضور ده‌ها میلیونی در راهپیمایی‌های 9 دی و 22 بهمن، انزجار خود را از عملكرد سران اصلاحات اعلام كردند و از قوه قضاییه خواستند تا این افراد را محاكمه كند.
گفتنی است شیخ اصلاحات پس از دیدار با اقلیت مجلس با اعضای نهضت آزادی كه حضرت امام آنها را ضد نظام و طرفدار وابستگی كشور به آمریكا معرفی كرده‌اند، دیدار و از آنان قدردانی كرده و نیز خواستار همگرایی بیشتر معترضین به نظام شده است.