گرچه كاسپین ماكان، نامزد ندا آقاسلطان، به دنبال قتل ندا بر تریبون رسانه‌های بیگانه و مخالف جمهوری اسلامی سوار شد و به جوسازی علیه ایران پرداخت اما سفر او به سرزمین‌های اشغالی و دیدار با رئیس رژیم صهیونیستی، نه تنها پشت پرده قتل ندا را روشن ساخت كه موجی از واكنش های جالب را در میان محافل سیاسی و رسانه های حامی میرحسین موسوی به راه انداخت.
پس از دیدار نامزد ندا آقاسلطان با شیمون پرز، رسانه‌های حامی آقای موسوی كه تا پیش از این سخنان وی را با عنوان "نامزد ندا " بازتاب می‌دادند، در حركتی ناگهانی هرگونه ارتباط ماكان با ندا آقاسلطان را زیر سوال بردند.
این موضوع حتی برخی از نماینده‌های اصلاح طلب مجلس را هم به بیان سخنان جالبی واداشته است.
شبكه ایران در این باره نوشت؛ عضو فراكسیون اقلیت مجلس در واكنش به دیدار نامزد آقاسلطان با شیمون پرز، گفت كه كاسپین ماكان نامزد ندا نبوده و تنها از او "خواستگاری " كرده است.
علی‌اكبر اولیاء در سخنانی جالب اظهار داشته است: "خانواده ندا آقاسلطان هرگونه ارتباط ماكان با ندا را رد كرده و تنها موضوع بین آنان را خواستگاری كردن كاسپین از ندا، عنوان می‌كنند. "
روز گذشته هم، نصرالله ترابی، دیگر اصلاح طلب مجلس در این راستا، نامزدی كاسپین ماكان با ندا آقا سلطان را تایید كرد اما گفت احتمال دارد كه این نامزدی از روی برنامه بوده است.
اما این اظهارات و موضع گیری های جالب در حالی مطرح می‌شود كه حامیان آقای موسوی تا پیش از دیدار كاسپین ماكان با رئیس رژیم صهیونیستی، او را با عنوان "نامزد ندا " مورد اشاره قرار می دادند.
علاوه بر این، خانواده ندا پیش از این عكس‌های خصوصی ندا و نامزدش را برای شبكه خبری "سی ان ان " آمریكا فرستاده بودند كه این عكس‌ها موید ارتباط مداوم ندا و كاسپین بوده است.
این دو نفر حتی در یك سفر تفریحی به كشور تركیه نیز به همراه یكدیگر بوده‌اند كه فیلم‌هایی از این سفر نیز در اینترنت منتشر شده است.
اما در همین راستا چند روز پیش سخنگوی فراكسیون اقلیت مجلس، دیدار نامزد ندا با مقامات رژیم صهیونیستی را مورد تشكیك قرار داد.
داریوس قنبری با بكار بردن واژه "اگر " برای اشاره به این دیدار، گفت: "اگر كاسپین ماكان واقعا با اسرائیلی‌‌ها دیدار كرده باشد، باید گفت كه این حركت كار كاملا ناپسند و زشتی بوده كه از سمت این شخص صورت گرفته است. "
اظهارات قنبری مبنی بر اینكه "اگر كاسپین ماكان واقعا با اسرائیلی‌‌ها دیدار كرده باشد "، درحالی صورت گرفت كه عكس‌های دیدار ماكان با شیمون پرز در رسانه‌های مختلف خبری منتشر شد و روزنامه‌های اسرائیل هم به مصاحبه با وی پرداختند.

قتل مشكوك ندا؛ خوراك خبری رسانه‌های ضدانقلاب
در جریان اغتشاشات پس از انتخابات دهم اگرچه اتفاقات ناگوار بسیاری از جمله كشته شدن تعدادی از هموطنانمان و هتك حرمت نظام جمهوری اسلامی رخ داد اما در این میان ماجرای كشته شدن مشكوك دختری به نام "ندا آقاسلطان " در یكی از محله‌های تهران، به طرز ویژه‌ای در رسانه‌های ضدایرانی بازتاب داشت.
در این میان، انتشار گزارش های پزشكی كه حاكی از شلیك گلوله از پشت و فاصله نزدیك به ندا بوده و همچنین گزارش پلیس مبنی بر غیرسازمانی بودن سلاح‌ مورد استفاده قاتل ندا، بر شدت ابهامات این موضوع افزود.
همچنین انتشار گزارش های پزشكی كه حاكی از شلیك گلوله از پشت و به فاصله نزدیك به ندا بوده و همچنین گزارش پلیس مبنی بر غیرسازمانی بودن سلاح‌ مورد استفاده قاتل ندا، بر شدت ابهامات این موضوع و احتمال سناریو بودن این قتل افزود.
چند ماه پیش نیز فیلمی در اینترنت پخش شد كه در آن به شیء مشكوكی كه در صحنه قتل ندا در دست او قرار داشت اشاره شده است. در فیلم، به یك بطری در دست چپ ندا اشاره شده كه او با زیركی آن را بالای صورت خود آورده و سپس مقداری خون را از آن بر روی صورتش می ریزد تا عكاس حاضر، بلافاصله این صحنه و عكس معروف ندا را ثبت كند.
این فیلم نشان می‌دهد كه ندا با همكاری آرش حجازی و استاد موسیقی خود سناریویی را اجرا می‌كند كه شاید خود او هم فكر نمی‌كرده پایان آن به منجر كشته شدنش شود.