مریم وكیلی نویسنده وبلاگ "اندیشه روشن "، مطلبی را با عنوان "ایرانی می‌تواند... " در وبلاگ شخصی خود منتشر كرده است.
بر اساس این گزارش در بخشی از این مطلب آمده است:

یك بار دیگر به ایرانی بودن خودمان افتخار كردیم! این بار وقتی دكتر احمدی‌نژاد در جشن روز ملی فناوری هسته‌ای با اقتدار گفت: "در میان ملت ایران واژه "ما نمی‌توانیم " وجود ندارد. "
آری ایرانی در هركجای دنیا باشد می‌تواند ... و آن‌چه كه آمریكا و اروپا را به واكنش‌های عجولانه وادار می‌كند، ترس از همین "توانستن " است، ترس از "شجاعت " ، "غیرت " و "حمیت ایرانی "...
شاید این سؤال به ذهن متبادر شود كه این ویژگی‌ها را دیگر انسان‌ها نیز دارا هستند، همان‌هایی كه با ادبیات دیكتاتورمآبانه خود، هر روز شجاعتی مضاعف‌تر به خرج می‌دهند و ملت‌های مظلوم را تهدید می‌كنند، پس چه رازی است در این "ایرانی بودن " كه جهان را در آستانه فتحی بزرگ قرار داده است؟!
و چگونه است كه برخی‌ها با عناوین دهان پركنی همچون؛ ملی مذهبی، مجاهدین انقلاب و ... با داعیه ملی‌گرایی و اصلاحات و ... و با این‌كه ایرانی‌اند ظاهرا، اما نتوانستند حتی یك كوچه از این خاك را فتح كنند؟!
و چه سری است در این روزگار كه برخی سنگ وطن‌پرستی به سینه می‌زنند و ادعای مردمی بودنشان را در بوق و كرنا می‌كنند و چه زود از یادها می‌روند كه اگر مانده‌اند نیز كوس رسوایی‌شان گوش فلك را كر كرده است و برخی بی‌نام و نشان "صیاد " دل‌های عاشق ایرانیان می‌شوند؟!
انعكاس این موضوع در آثار "سید شهیدان اهل قلم " چه زیبا پیداست، همو كه روحش لازمان و لامكان بود و هرازچندگاهی سركی به عصر "پست مدرنیسم " و "پایان جهان " می‌كشید:
"جهان فردا دیگر از آن غرب نیست و همه تحولات حكایت‌گر همین حقیقت هستند ... ایمان منجی جهان فرداست، چنان كه منجی ایران شد و انقلاب اسلامی را به سرچشمه جوشان انقلاب معنوی و دینی در سراسر جهان مبدل كرد. "(1)
"دین‌دارترین مردمان وطن‌پرست‌ترین مردمانند و حب الوطن من الایمان، صدق محض است. تمامیت ملی ما را نیز در جنگ هشت ساله مومن‌ترین مردمان به دین اسلام حفظ كردند. داعیان ملی‌گرایی در جستجوی سوراخ‌هایی برای فرار از ولایت مطلق هستند... هویت فرهنگی این امت نیز در عین آن‌كه نسبتی با فرهنگ جهانی دارد و نسبتی دیگر با فرهنگ‌های محلی و بومی، معین و مستقل است و روشنفكران غرب‌زده به جای آن‌كه سرگردانی خود را به این امت نسبت دهند، باید در اندیشه علاج خویش از التقاط فرهنگی باشند. "(2)
و اینجاست كه باید به خاطر این پاسخ دندان‌شكن سید به روشنفكران غرب‌زده همه اعصار دست‌مریزاد و خداقوت گفت! و نیز تبریك و تهنیت كه او قطعا شاهد 8 ماه دفاع مقدس و جانانه مردمان مؤمن ایران زمین در سال 88 بوده است...
"دهكده جهانی " در حال تشكیل است و "امپراطوری اطلاعات " در حال بازیابی قدرت، اما نه آن جهانی كه متصور غرب است و نه آن امپراطوری‌ای كه قدرت پوشالی‌اش را به رخ می‌كشید! عصر تبلیغات و ابزارمداری انسان رو به افول است و این قدرت یكه‌تاز خاورمیانه است كه در "عصر ظهور " در "ایرانِ ما " شكل می‌گیرد...
از ما بهراسید و هر روز همه قوای خود را به كار گیرید و درپی نقشه جدید تهدید و ارعاب باشید كه ما ملت ایران هستیم و در قاموس ما واژه "نمی‌توانیم " وجود ندارد كه ایرانی عصر ایمان، غیور، شجاع، مستعد، متعهد و خودباور است ...
"امروز ملت ایران به یك نقطه اتكای مستحكم و مطمئنی برای همه صالحان، پاكان و همه آزادگان و عدالت‌طلبان جهان تبدیل شده است، امروز یك پیوند عمیق عاطفی و آرمانی بین ملت‌ها و ملت ایران برقرار شده كه بسیاری از ملت‌ها، پیشرفت‌ها و دستاوردهای ملت ایران را دستاوردهای خود دانسته و با همه وجود در جشن رسیدن به قله‌‌ها توسط ملت ایران مشاركت می‌كنند. "(3)
* پی‌نوشت:
1) آغازی بر یك پایان، آوینی، سید مرتضی، ص116
2) همان، ص63
3) سخنرانی دكتر احمدی‌نژاد در جشن ملی فناوری هسته‌ای 20/1/89